אמנותו יוצאת הדופן של הכנר ואדים גלוזמן מקימה לתחייה את המסורת המהוללת של נגינת כינור מן המאה ה-19 וה-20. הרפרטואר הרחב של גלוזמן כולל גם מוסיקה חדישה. הופעותיו מופצות בכל העולם באמצעות שידורים חיים וקטלוג מעורר התפעלות של הקלטות שזכו בפרסים, כולן בחברת BIS. הכנר הישראלי מופיע בקביעות עם תזמורות חשובות, בהן הסימפונית של שיקגו, תזמורת פילדלפיה, הסימפונית של סן פרנסיסקו, הפילהרמונית הישראלית, הפילהרמונית של לונדון, הסימפונית של לונדון ותזמורת הגוונדהאוס מלייפציג. גלוזמן שיתף פעולה עם מרבית המנצחים המובילים כיום, בהם ריקרדו שאיי, כריסטוף פון דוחנני, טוגאן סוחייב, סר אנדרו דייוויס, נמה יירווי, מייקל טילסון תומס, סמיון ביצ’קוב, יוקה-פקה זראסטה, פאבו יירווי והאנו לינטו. הופעותיו בפסטיבלים כוללות את וֶרבּייֶה, טנגלווד, ראוויניה ולוקנהאוס וכן את פסטיבל North Shore בשיקגו, שיסד יחד אם אשתו ושותפתו לרסיטלים, הפסנתרנית אנג’לה יופה.

כמה מהופעותיו בעונת 2017-18 כללו קונצרטים עם התזמורת הסימפונית של בוסטון בניצוחו של טוגאן סוחייב והופעות בכורה עם תזמורת הקונצרטחבאו המלכותית בניצוחו של ריקרדו שאיי. גלוזמן שב לתזמורת הגוונדהאוס בלייפציג וחגג את שנת המאה להולדתו של לאונרד ברנשטיין בביצוע הסרנדה לכינור ולתזמורת שלו הן עם תזמורת ה-BBC בלונדון והן עם הסימפונית של סן פרנסיסקו. הוא סייר באירופה עם שלישיית פסנתר לצד הפסנתרן יבגני סודבּין והצ’לן יוהנס מוזר, בין היתר באולם ויגמור בלונדון ובקונצרטהאוס בברלין. גלוזמן יופיע כסולן עם התזמורות הסימפוניות של טורונטו, ונקובר, אורגון, גטבורג ולוצרן, עם הפילהרמונית הצ’כית ועם תזמורת הרדיו הפינית. הוא יוביל את התזמורת הקאמרית של וינה ואת התזמורת הקאמרית “פרו-מוסיקה” בקולומבוס, אוהיו, שם הוא ממשיך זו השנה הרביעית כ”שותף יצירה” ו”אמן אורח ראשי”.

בעונה הקרובה ינגן גלוזמן את הבכורה האירופית של הקונצ’רטו המשולש לכינור, לצ’לו ולבאיאן של סופיה גובּאידולינה עם יוהנס מוזר, אֶלְסבת מוזר ותזמורת ה”טונאלה” מציריך תחת שרביטו של עומר מאיר ולבר. גלוזמן כבר ניגן בהופעות חיות ובהקלטות ביצועי בכורה של יצירות אחרות מאת גובאידולינה, וכן יצירות של ג’ייה קאנצ’לי, פֶּטֶריס ואסקְס, מייקל דאפֶרטי, לֶרה אאורבאך, ולאחרונה – אלנה פירסובה.

התקליטור האחרון של ואדים גלוזמן בחברת BIS כולל את הקונצ’רטו לכינור של ברהמס עם התזמורת הסימפונית של לוצרן בניצוחו של ג’יימס גאפיגן וכן את הסונטה מס’ 1 לכינור ולפסנתר של המלחין עם אנג’לה יופה. פרסים על הקלטותיו הרבות כוללים את Diapason d’Or 2018, “בחירת העורך” של מגזין “גרמופון”, הפרס המוערך Choc de Classica של מגזין “קלאסיקה”, “תקליטור החודש” של The Strad, פרס מגזין המוסיקה של ה-BBC ושל ClassicFM ועוד.

גלוזמן נולד ב-1973 בבריה”מ לשעבר והחל ללמוד נגינה בכינור בגיל 7. הוא למד עם רומן סנה בלטביה ועם זאכר בְּרון ברוסיה לפני שעלה לישראל ב-1990 והיה לתלמידו של יאיר קלס. בארה”ב למד בדאלאס עם ארקדי פומין ובביה”ס ג’וליארד עם דורותי דליי ועם מסאו קוואסאקי. בראשית הקריירה שלו נהנה מעידודו ומהדרכתו של אייזיק שטרן, תמיכה שנמשכה עד מותו של שטרן ב-2001. ב-1994 זכה בפרס הקריירה היוקרתי של קרן הנריק שרינג.

ודים גלוזמן מנגן על כינור סטרדיווריוס “אקס לאופולד אאואר” האגדי משת 1690, שהועמד לרשותו בהשאלה ארוכת טווח באדיבותה של אגודת סטרדיווריוס משיקגו.

לאתר האמן: http://vadimgluzman.com