הפסנתרנית, המפיקה והמחנכת אנג’לה יופה זוכה להערצה רבה על המוסיקליות המסחררת שלה ועל מסירותה לחינוך מוסיקלי. ב-2010 היא הקימה בשיקגו את הפסטיבל השנתי למוסיקה קאמרית North Shore המציין את שנתו השמינית. בכל שנה מוצעים לאמנים מתחילים יוצאי דופן פרסים לקידום הקריירה, כגון מלגת ארקדי פומין. יופה היא חברת הסגל בקולג’ לאמנויות הביצוע באוניברסיטת רוזוולט בשיקגו.

גב’ יופה הופיעה במוסיקה קאמרית בין היתר בניו-יורק, בוושינגטון, בשיקגו, בלונדון, בסן פרנסיסקו, בברלין, בפריז ובתל-אביב, וכסולנית אורחת עם התזמורות הסימפוניות של סיאטל, אומהה והמבורג, עם תזמורת הרדיו של שטוטגרט ועם הסימפונית “יופיטר” של ניו-יורק תחת שרביטם של אנדרה בורייקו, ג’ררד שוורץ, ינס ניגארד, סבסטיאן לנג-לסינג וּויקטור ימפולסקי. היא הוזמנה להופיע בפסטיבלים של ורבייה, לוקנהאוס, שלזוויג-הולשטיין, רוויניה, פבלו קזאלס וקולמר.

אנג’לה יופה מרבה להקליט לחברת BIS. תקליטוריה כוללים אלבום מיצירות ברהמס עם הכנר ואדים גלוזמן, שיצא לאחרונה. 24 הפרלודים לכינור ולפסנתר של לֶרה אאורבאך, שהולחנו בעבורה ובעבור ואדים גלוזמן, יצא בהקלטת בכורה וזכה לביקורות נלהבות. לביקורות דומות זכו אלבומיהם “Time… and Again”, “בלט לכנר בודד”, “זיקוקים” והסונטות של פרוקופייב.

אנג’לה יופה נולדה בריגה, לטביה, למשפחה של מוסיקאים ידועים. היא למדה פסנתר בבריה”מ ובישראל, המשיכה עם ח’ואקין אצ’וקארו ועם יונתן פלדמן בארה”ב והייתה אסיסטנטית של דורותי דליי בביה”ס למוסיקה ג’וליארד. היא מתגוררת בין שיקגו לתל-אביב עם בעלה, הכנר ואדים גלוזמן, ובתם אורלי.

לאתר האמנית: www.nscmf.org/artists/angela-yoffe