במגזין “גרמופון” תואר הצ’לן הגרמני-קנדי יוהנֶס מוזֶר כ”אחד הטובים ביותר מקרב הגלריה המדהימה של צ’לנים וירטואוזים צעירים”. הוא הופיע עם התזמורות המובילות בעולם, בהן הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו-יורק, הפילהרמונית של לוס אנג’לס, הסימפונית של שיקגו, הפילהרמונית של ה-BBC בקונצרט ה”פרומס”, הסימפונית של לונדון, הסימפונית של רשות השידור הבווארית, תזמורת הקונצרטחבאו המלכותית, הסימפונית NHK של טוקיו ותזמורות פילדלפיה וקליבלנד, עם מנצחים מהשורה הראשונה, בהם ריקרדו מוטי, לורין מאזל, מאריס יאנסונס, ולרי גרגייב, זובין מהטה, ולדימיר יורובסקי, פרנץ ולסר-מוסט, כריסטיאן תילמן, פייר בולז, פאבו ירווי, סמיון ביצ’קוב, יאניק נֶזֶה-סֶגֶן וגוסטבו דודמל.

לאחרונה זכה יוהנס מוזר בפעם השלישית בפרס “אקו קלאסיק” כ”נגן השנה 2017″ על התקליטור “רסיטל רוסי” שהוציא בחברת “פנטטון” המקליטה אותו באופן בלעדי. הקלטותיו האחרונות, הכוללות קונצ’רטי של דבוז’ק, לאלו, אלגר וצ’ייקובסקי, הקנו לו את הפרס היוקרתי של מבקרי התקליטים הגרמנים ואת פרס ה-Diapason d’Or. בסוף 2017 הוא שב אל הסטודיו להקליט את הקונצ’רטי של לוטוסלבסקי ודוּטייֶה.

בעונת 2017-18 שב יוהנס לתזמורת הסימפונית של שיקגו, לתזמורת ה-Suisse Romande, לתזמורת ה”טונהאלה” בציריך, לפילהרמונית של לוס אנג’לס, לתזמורת הלאומית של ליל, לסימפונית של ברמינגהם, לסימפונית “העולם החדש” וכן לתזמורות הסימפוניות של סיאטל ושל סן דייגו.

עם שלישיית הפסנתר החדשה שלו לצד יבגני סדבין וּואדים גלוזמן סייר מוזר באירופה ובצפון אמריקה. כנגן מסור של מוסיקה קאמרית הופיע עם ג’ושוע בל, עמנואל אקס, לאונידס קבאקוס, מנחם פרסלר, ג’יימס אהנס ויונתן ביס. הוא אורח קבוע בפסטיבלים, בהם ורבייה, שלזוויג-הולשטיין, גסטאד וקיסינג’ר, וכן בפסטיבל מהטה למוסיקה קאמרית ובפסטיבלי קולורדו, סיאטל וברווארד.

יוהנס מוזר נודע במאמציו להרחיב את גבולות הסוגה הקלאסית ובמיקודו הנלהב במוסיקה חדישה. לאחרונה הוא מעורב עד מאוד בהזמנת יצירות מג’וליה וולפה, אלן רייד, תומס אגרפלד אולסן, יוהנס קליצקה, ילנה פירסובה ואנדרו נורמן. הוא לקח חלק בביצוע הבכורה האירופית של הקונצ’רטו המשולש של גובאידולינה עם תזמורת ה”טונהאלה” של ציריך. ב-2011 ביצע את בכורת יצירתו של אנריקו צ’אפלה, “מגנטאר”, לצ’לו אלקטרוני עם הפילהרמונית של לוס אנג’לס בניצוחו של גוסטבו דודמל, ובעונה שאחריה המשיך את קשריו עם התזמורת בבצעו את הקונצ’רטו לצ’לו “Up-close” של מישל ואן דר אה. לאורך כל הקריירה שלו היה מוזר מחויב לניסיון להגיע אל כל סוגי הקהל, מילדי הגן עד סטודנטים ומעבר לכך. הוא משלב את מרבית התחייבויותיו לקונצרטים עם הדרכת כיתות אמן, ביקורים בבתי ספר והרצאות טרום-קונצרט.

יוהנס מוזר נולד ב-1979 למשפחה מוסיקלית. הוא החל את לימודי הצ’לו בגיל 8 והתקבל אצל פרופ’ דויד גרינגס ב-1997. ב-2002 זכה בפרס הראשון בתחרות צ’ייקובסקי ובנוסף זכה בפרס מיוחד על ביצועו ל”וריאציות רוקוקו”. ב-2014 זכה בפרס ברהמס היוקרתי.

במעט הזמן הפנוי העומד לרשותו יוהנס מוזר “זולל ספרים” מקפקא עד קולינס וכחובב טבע נלהב הוא עורך טיולים רגליים ובאופני הרים.

לאתר האמן” www.johannes-moser.com