נגן הקונטרבס ההולנדי ניק דה חרוט הוא כיום אחד הסולנים המובילים. בנעוריו ניגן בחצוצרה והחל לנגן בקונטרבס בגיל 18. בתוך זמן קצר ביותר התמנה לנגן קונטרבס ראשי בכמה אנסמבלים באירופה, בין היתר היה במשך עשר שנים נגן קבוע בתזמורת הקונצרטחבאו המלכותית.

לאחר לימודיו המשיך דה חרוט לפתח את כשרונותיו במרכז באנף (Banff) לאמנויות בקנדה. כן הפיק רבות מכיתות אמן עם הצ’לנים הדגולים פרנס הלמרסון, לואי קלארֶה ולורנס לסר ומשיתופי פעולה עם לאונרד ברנשטיין, גיורגי שיבוק ומסטיסלב רוסטרופוביץ’.

מאז 2006 מקדיש ניק דה חרוט את עצמו באופן בלעדי למוסיקה קאמרית ולהופעות כסולן. הוא מופיע באופן סדיר כסולן וכנגן מוסיקה קאמרית באולמות הקונצרטים המובחרים ביותר ובפסטיבלי מוסיקה. תקליטור חדש שהוציא בחברת “נימבוס” ב-2015 התקבל באהדה. הכרך הראשון של רביעיות סולו של הופמייסטר וסונטות של רוסיני יצא לאור ב-2017 בחברת BIS. הכרך השני ייצא לאור בהמשך שנה זו. הקלטה חדשה של יצירות בנות זמננו לדואו כינור וקונטרבס יצאה לאור בחברת “אודיטה” בפברואר השנה. הרפרטואר של ניק דה חרוט כולל יצירות רבות של מוסיקה בת זמננו והוא עבד בקשר הדוק עם מלחינים כמו קורטאג, שטוקהאוזן, סאריאהו, ואסקס וגובאידולינה.

ב-1996 התמנה ניק דה חרוט לפרופסור בכיר לקונטרבס באוניברסיטת פולקוואנג לאמנויות באֶסֶן, ובכך היה לנגן הקונטרבס היחיד המנגן בקשת צרפתית שלימד אי פעם במעמד כזה בגרמניה. בנוסף לימד במוסדות בנורבגיה, בהולנד, באיטליה ובספרד והוא מנחה דרך קבע כיתות אמן ברחבי העולם. רבים מתלמידיו בעבר ובהווה מנגנים בתזמורות ובאנסמבלים המרכזיים באירופה.

במהלך הקריירה שלו ניגן ניק דה חרוט על קונטרבסים נדירים שנבנו על-ידי צ’רוטי, באיוני ואמאטי. מאז 2016 הוענקה לו זכות לכל חייו לנגן על הקונטרבס המהולל דומניקו מונטניאנה מ-1747. הקשתות שלו נבנות במיוחד בעבורו בידי יוכן שמידט. קשתות הבארוק והקשתות הקלאסיות שלו הן של גרהארד לנדוור.

אתר האמן: www.niekdegroot.nl